To je strašné...

Autor: Ján Brozman | 5.6.2013 o 21:14 | Karma článku: 3,12 | Prečítané:  303x

Takto mi do uší zneli tri slová v reštauračnom vozni na ceste do Bratislavy. Ani to nie je zriedkavé, lebo od iného stolu „znel“ ten istý výraz tváre pri rozhovore dvoch ľudí. Pri inom stole sedel mladý pár, asi štyridsiatnici a ich výrazy tváre neboli o nič radostnejšie. Mlčky čakali na to, až im donesú jedlo. Priznám sa, rád mlčím. Mlčanie a zhon myšlienok ma vždy privedie k modlitbe. Teda nie je to len tak hocijaké mlčanie. Naopak, mohutná trma-vrma bubnov a činel hlasno znejúcich v mysli a srdci až príde chvíľa pre triangel a jeho zvuk prehluší aj to ostatné. Len je treba počuť.

Vo svete sa strašné veci dejú. Ak je niekomu ublížené, tak je to strašné, ak sa stane nešťastie, tak je to strašné. A mnohé iné strašné zážitky, ktoré vstupujú do našich životov. Dozvedáme sa ich a pozeráme sa na ne zo svojho uhla pohľadu. Nechcem povedať priamo, podľa seba súdim... Pri rozhovoroch s ľuďmi sa veľa dozviete. Aj to, že vás niekto kvalitne ohovára. A to je strašné. Poviete si, ak to nie je pravda, tak nech si hovorí. Presne tak to je. Jeden môj známy mi rozprával, ako sa dozvedel o tom, prečo nešiel na lukratívne miesto on, ale niekto iný. Teda to miesto bolo lukratívne práve pre neho, ale zjavne nie len pre neho. Pri rozhovore s kolegom, na oslave povýšenia ich spoločného kolegu sa dozvedel, že dôvodom jeho nepovýšenia bolo plytké, úbohé a bohapusté ohováranie. Dozvedel sa niečo, čo boli lži na jeho adresu a ten, ktorý to mohol ovplyvniť sa nechal učičíkať týmito informáciami. To je strašné. Poviete si, nikomu sa nič nestalo, a takéto veci sa stávajú stále. Aj to je strašné. Iste ak je niekomu ublížené na tele, je to veľmi bolestivé, nikomu to neprajeme. No ak sa ubližuje ohováraním, tak to prináša oveľa väčšie bolesti ako telesné. Budúcnosť pre telesné ublíženie je hojenie rán. Budúcnosť pre duševné ublíženie má stupňujúci charakter. Náš pohľad na dotyčného, a rovnako aj tých, ktorí sa lži dozvedeli, bude cez dioptrie slov, ktoré im niekto povedal. Pri poznaní pravdy vkĺzne do vzťahu smrad hnijúcej hyeny. A ten nevyprchá. Keď sa len trochu priblížite k tej osobe, „zacítite ten smrad“ a o priblíženie nemáte záujem. 

            Počujete v tej trme-vrme triangel? Nachádzate liečenie a postupné hojenie aj týchto rán? Je cesta k vyliečeniu, uzdraveniu? Je! No ak sa ponárate príliš do každodenného hluku, v ktorom majú prednosť bubny a činely, tak vám triangel nezaznie. Keď hluk i starosti dňa prehlušia hlas Boha. Nech sa akokoľvek cítime úspešní, schopní, mocní, tí, ktorí majú dobrý zrak, tí, ktorí majú dobrý sluch a počujú všetko. Počúvajte teda Boží hlas a viďte, aké veľké veci urobil. Potom je možné vidieť, ako škodí ohováranie, intrigy. No a ospravedlnenie a odpustenie zlikviduje smrad hnijúcej hyeny.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Šéfa ÚPN Krajňáka považovali za cuciaka, teraz je pre koalíciu diktátor

Šéf Ústavu pamäti národa viedol spor s českým ministrom financií Andrejom Babišom a zamestnancami, ktorí mali blízko k extrémizmu.


Už ste čítali?