Vrece jabĺk, alebo strom.

Autor: Ján Brozman | 5.2.2014 o 8:24 | Karma článku: 5,13 | Prečítané:  347x

K tejto úvahe ma priviedol jeden rozhovor, ktorý je z môjho okolia, takže aby nedošlo k domnienkam, budem príbeh opisovať tak, aby som nepísal mená. Teda identifikácia osôb bude nemožná. Ak sa vám podarí niekoho identifikovať, je to len a len váš úsudok.

Vlastníte majetok? Pozemky, dom, auto... čokoľvek. Z majetku máte úžitok. Iba že by ste nemali. Problém nastúpi potom, ako zistíte, že vám majetok neprináša úžitok, naopak, len dane. Inak z neho nemáte nič. Dane sa rôzne rozlišujú. Nechcem sa im venovať. Chcem sa venovať tomu, či máte vrece jabĺk, alebo strom.

Chodíme do práce, aby sme si zarobili peniaze na živobytie. Do toho vstupuje všetko denno-denné konanie, správanie, vplyv, ústupky, ... výchova detí, školské pomôcky, platby za akcie v škole.... musíte teda niečo robiť, aby ste si zabezpečili financie, aby ste pokryli výdavky. Príjmy = výdavky+úspory. Takáto rovnica by to mala byť. Ideálne je, ak si niečo aj odložíte na dovolenku, starobu...  Ak sa to prestáva rovnať, tak na jednej strane sa musí pridať, alebo na druhej strane ubrať. Vždy. Inak to nejde. Dôležité je ale to, ako to urobíte. Myslím misku váh vašich financií do rovnováhy.

Ak vlastníte majetky, tak platíte dane. Ak vám majetky prinášajú úžitok, výnosy, tak je to platenie daní „v poriadku“. No ak už vám majetok neprináša zisk, tak dane sú vaše náklady, ktoré sa ani len nevrátia. To nie je nijako dobré, už vôbec nie obchodnícke. Je treba s tým niečo robiť. Poznám starších ľudí, ktorí to už vyriešili. Majetok – pozemky, lesy darovali svojim deťom a tie sa postarali, aby majetok nebol len o platení daní. Ešte je možné podľa zákona oslobodiť od daní, dať úľavy. No ak sa príde zdravý človek sťažovať a žiadať vrátenie dane, lebo pozemky neužíva, nie je možné tomu vyhovieť. Každý platíme vodu, elektrinu, plyn, nájmy, parkovné, poistky, služby, aby nám to prinieslo prospech. To isté platí aj pri daniach. Dane znamenajú, že máme majetok. Aký prospech nám tento majetok prináša? Ak nám majetok nevráti ani len zaplatené dane, tak ho zverme niekomu, kto sa postará o výnosy, alebo ho predajme. Ale predaj sa dá urobiť iba raz.

 

Predaj je vlastne vrece jabĺk a majetok, aj keď s platením dane, je strom, ktorý môže rodiť ovocie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Trainspotting po slovensky. Ako žijú narkomani v Bratislave

Strávili sme víkend v spoločnosti ľudí závislých od drog.

KOMENTÁRE

Barometer policajnej korupcie? Ako hladko kúpite drogu

Drogový biznis sa globalizuje a digitalizuje.

ŠPORT

Bratia posielajú väčšinu platu rodičom

Synovia majstra sveta prekonali otca.


Už ste čítali?