Sám proti všetkým

Autor: Ján Brozman | 17.3.2014 o 7:16 | Karma článku: 8,58 | Prečítané:  1379x

Som presvedčený, že ak si pozriete dianie nie len v našej krajine, ale aj v okolitom svete, úplne letmo, tak sa nebudete stačiť diviť a určite vás to znepokojí. Mňa osobne to znepokojuje, aj keď mi mnohí radia, aby som sa povzniesol nad vec. Snažiť sa teda o povznesenie, ak ma to trápi, alebo dávať to ľuďom na vedomie? To, čo vidia nie je normálne, naopak, je to niečo čo na nich – na nás – zle vplýva!

Cestujete autom a z auta pred vami vyletí z okna ohorok cigarety, narazí na vašu kapotu a odletí mimo. Ste v kruhovom objazde a daj prednosť v jazde pre tých, ktorí vchádzajú do kruhového objazdu znamená, že musia viac pridať, aby to stihli pred vami, vy musíte pribrzdiť, aby ste sa nezrazili. Cestujete ďalej a pri ceste sú pracovníci zo Slovenskej správy ciest, ktorí čistia priekopy a rotujúci stroj vyhadzuje navôkol odpadky, ako zimnú úrodu takpovediac spod snehu. Stojíte na križovatke a máte zelenú, ale z druhej strany idú auta, ktoré zvyšujú rýchlosť, aby ešte v poslednej chvíli prebehli rýchlo cez križovatku. Videl som, ako sa mužovi v takom aute tlačili oči z jamiek, keď tak urobil vodič nákladného auta, ktorý rovnako chcel stihnúť ešte na doraz prejsť križovatkou. Pri príchode na úrad vidím ráno odpadky, ktoré tam večer neboli. Na chodníku je balenie, v ktorom boli zostatky jedla.

Nedávno pri rozhovoroch prišla reč na to, ako by to bolo, keby to predstavitelia v roku 1948 zvládli inak? Kde by naša krajina bola? V roku 1989 prišla revolúcia a opäť nás viedli a vedú predstavitelia, politici, ktorí sľubujú čo sa dá. A záver? Ak je už 24 rokov od revolúcie, to by sme snáď mohli zhodnotiť, čo kto priniesol, čo kto prináša?! Aký prospech pre ľud našej krajiny malo počínanie toho - ktorého politika, tej - ktorej politickej strany? Akú možnosť výberu mali v rokoch 1948-1989? Akú máme my možnosť výberu? Stojí zato zaoberať sa výberom, možnosťou výberu, alebo nie? Stojí. Stojí zato sledovať dianie, aby pri voľbách vyplávali postrehy a pripomienky na tu správnu voľbu.

 

V kontexte prvého a druhého odstavca je, ak máme možnosť slobodného výberu a ísť voliť tak to urobme. Ak nemáte až taký prehľad, poraďte sa s tým, komu veríte. Či chcete alebo nie, politická garnitúra ovplyvňuje nás všetkých, (respektíve tých, ktorí sa ovplyvniť dajú). Vyjadrujú sa do médií, prezentujú svoje názory a ak sú vo vláde, alebo ako poslanci v parlamente, tak ovplyvňujú dianie a aj správanie ľudí. A politika ovplyvňuje náš každodenný život. Ako vidíte kontext prvého odstavca s druhým a s dnešnou politickou garnitúrou a správaním sa ľudí? Posúďte to sami. Veľa síl.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?