Životne dôležité

Autor: Ján Brozman | 24.3.2014 o 7:19 | Karma článku: 6,23 | Prečítané:  641x

Ak zostáva niečo nedopovedané, tak vyvoláva rôzne myšlienky a nápady, aby si človek sám dopovedal to, čo niekto iný nechcel, nemohol, alebo aj takticky o tom pomlčal. Myslím, že to nie sú dobré signály, ktoré usmerňujú, navádzajú, ba až zvádzajú - potvrďte, alebo vyvráťte – na zlé. Najhorší je zlý príklad. Ale najlepšie výchovne pôsobí práve osobný príklad.

Myšlienka, ktorá bola vyslovená o tom, že voľby prezidenta „to bolo referendum o mne a o Smere“ je zavádzajúca. Aj keď si voľby môže každý rozanalyzovať ako chce, z každej strany, len ak vysloví vysoký štátny predstaviteľ myšlienku pre národ, tak navádza, zvádza..., ale najmä – a to je dôležité – vedie. To čo sa udialo 15. Marca 2014 boli voľby prezidenta Slovenskej republiky. Presnejšie prvé kolo.

Áno, prvým kolom volieb prezidenta si voliči zarámovali obraz o sebe, ktorý maľovala kampaň kandidátov a ich životy. Nekonalo sa však referendum. Tým nechcem spochybniť prezidentský úrad. Naopak, mám k úradu veľkú úctu. No práve preto my záleží na tom, aby nebol spochybňovaný a dehonestovaný. „Niektorí jeho predchodcovia (prezidenta Ivana Gašparoviča) krajinu budovali, iní rozbíjali. Bojovali za ňu aj ju zapredali.“[1] Táto krátka veta napovie veľa o tom, čo v histórii prezidenti urobili. No bez toho, aby som si pozrel podrobnejšie historické fakty si nedovolím povedať, o tom - ktorom prezidentovi niečo hanlivé, či pochvalné. Či si uvedomoval, uvedomuje každý verejný činiteľ svoj vplyv na ľud našej drahej krajiny? Každý človek má svoje schopnosti, dary od Boha. Ja som presvedčený o tom, že každý vedúci predstaviteľ musí byť schopný viesť – napomínať, povzbudzovať, aj karhať, ak je treba, aby ľud vedel a poznal svoje schopnosti a tieto uplatňoval na prospech seba, svojej rodiny, ľudí a krajiny. Voľba prezidenta teda nebola o referende o niekom, alebo nejakej strane. Bola to voľba prezidenta. Vnútorná analýza je potrebná, ale vo svojom vnútri. Každý pre seba, či volič, alebo jednotliví kandidáti.

Čo z toho vyplýva? Jedna veľmi vážna otázka - kam tento národ vedú tí, ktorých sme si zvolili?! A keď sme si ich zvolili – sme v stave, máme taký prehľad, posúdiť jednotlivých kandidátov tak, aby sme mohli zodpovedne pristúpiť k urnám? Vezmite si ďalekohľad a pozrite sa najprv do minulosti (pohľad do minulosti vám lepšie nastaví dioptrie na pohľad do budúcnosti),  aby ste lepšie videli ono budúce po voľbách, ktoré tváre tam uvidíte a či je ten kurz smerovania dobrý s tými tvárami, alebo nie. No a samozrejme, je nutné vyhodnotiť sľuby. Ak skúsený politik, ktorý kandiduje na najvyšší post v krajine sľubuje, tak by mal vedieť, kam tieto sľuby povedú, aký prospech prinesú. No prospech nie jemu, alebo jeho strane, naopak, prospech ľudu tejto krajiny. Naša voľba na ten-ktorý post je vyslanie do služby! Aby sme kráčali dopredu, nie cez všelijaké reformy späť k minulosti.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ďalší spor v koalícii, ministra za SNS kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda v budúcnosti, mal povedať minister obrany do konca septembra. Rozhodnutie chce oddialiť o rok, čo je podľa Ondrejcsáka zásadný problém

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.

KOMENTÁRE

Cigáni budú v nebi pred vami

Evanjelium je o prekonávaní hraníc a nie ich kultivovaní.


Už ste čítali?